info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

جوانسازی واژن در اصفهان

جوانسازی واژن یکی از عمل های زیبایی می باشد که به وسیله آن اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد بهبود می یابد. بسیاری از خانم با افزایش سن، زایمان مکرر، یائسگی، ژنتیک و سایر مشکلات اکتسابی از رابطه جنسی خود لذتی نمی برند و در واقع به دنبال راهی برای بازگرداندن لذت های دوران جوانی خود هستند. جوانسازی واژن روشی است که می تواند انتظارات این افراد را به بهترین نحو پاسخ دهد.

جوانسازی-ناحیه-تناسلی

در سال های اخیر محبوبیت جراحی های زیبایی زنان و جوانسازی واژن در حال افزایش است. تحقیقات نشان داده حدود 40 درصد از خانم  ها از رابطه جنسی خود رضایت کامل ندارند و یا حتی به ارگاسم نمی رسند. امروزه با پیشرفت علم و با انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه در این زمینه می توان بسیاری از مشکلات خانم ها را بر طرف نمود و یک زندگی شاد و یک رابطه  مملو از آرامش به آن ها هدیه کرد.

روش های جوانسازی واژن

جوانسازی واژن در دنیای مدرن امروزی از اهمیت بالایی برخوردار شده است. توجه زنان به انجام اقداماتی در راستای زیباتر شدن ناحیه ی تناسلی خود، بیشتر شده است، اما روش های متعددی برای جوانسازی واژن وجود دارد که عبارت است از:

واژینو پلاستی(Vaginoplasty)

واژینوپلاستی روشی است که هدف از انجام آن سفت کردن واژن می باشد. البته این جراحی علاوه بر هدف درمان باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود زندگی زناشویی فرد نیز می شود. معمولا برای انجام این عمل با توجه به صلاحدید و تشخیص پزشک از بی حسی موضوعی استفاده می شود. در طی این  جراحی بخشی از پوست و گوشت که روی کلیتور را پوشانده، برداشته می شود و نقطه G که در تحریک زنان موثر است، را تقویت می کند.

 لابیاپلاستی

فردی را در نظر بگیرید که از بدو تولد دارای لابیاهای نامتقارن می باشد. چه راه حلی برای ایجاد تقارن در لابیاهای این فرد پیشنهاد می دهید؟ لابیاپلاستی تکنیکی کاربردی و نوین در زیباسازی اندام تناسلی زنانه و متقارن ساختن لبه های داخلی و یا خارجی واژن می باشد.

از طریق لابیاپلاستی می توان سایز و اندازه ی لابیاها را نیز تغییر داد. اندازه و فرم مخصوصی برای لابیا تا به امروز تعیین نشده است. اما اگر لبه درونی واژن به گونه ای باشد که از لبه ی خارجی، بیرون نزند؛ واژن نمای زیباتری پیدا می کند.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن نیز در زمره ی جراحی های زیبایی قرار دارد. عواملی مانند: افزایش سن، افتادگی و شل شدگی پوست، زایمان های مکرر، یبوست های پی در پی، چاق و لاغر شدن، ورزش های سنگین، برقراری رابطه ی جنسی زیاد و… باعث ایجاد فرم و ظاهری نامناسب در واژن می شوند. شاد بودن واژن باعث ایجاد عوارض نامطلوبی مانند: بوی بد ناحیه ی تناسلی، عفونت های مکرر، کاهش لذت جنسی و به ارگاسم نرسیدن می شود.

تنگ کردن واژن از روش های نوینی مانند: لیزر درمانی، امواج رادیوفرکوئنسی (RF) و نخ های واژینال بدون بیهوشی و بصورت سرپایی انجام می شود و تاثیرات مفیدی در از بین بردن عوارض فوق الذکر و افزایش میل جنسی دارد.

جراحی پرینورافی

تنگ کردن واژن یا جراحی پرینورافی یکی از اعمال جوانسازی و زیبایی واژن به شمار می آید. عواملی همچون زایمان های مکرر به ویژه زایمان طبیعی، افزایش سن، یائسگی، فعالیت های ورزشی سنگین، چاق و لاغر شدن های مداوم حتی سکس مکرر می تواند سبب شلی و افتادگی دهانه واژن شود که این عامل سبب عفونت های مکرر، کاهش میل جنسی، بوی بد واژینال شود که با روش های جدید جوانسازی همچون لیزر درمانی، امواج رادیو فرکانسی، آر اف و همچنین نخ های واژینال بدون بیهوشی به صورت سرپایی این مشکل را برطرف نمود.

این تکنیک به واسطه ی بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی صورت می گیرد. جراح زیبایی زنان در این روش، به منظور رفع افتادگی دهانه ی واژن، دیواره های پشتی را به یکدیگر نزدیک می کند و ورودی واژن تنگ تر می شود. مدت زمان پرینورافی معمولا حدود یک ساعت می باشد. دوره ی نقاهت این جراحی زیبایی واژن، کوتاه و حدود یک هفته می باشد. لازم است به مراقبت های لازم بعد از جراحی پرینورافی توجه کنید.

تنگ کردن واژن با نخ

در این تکنیک، به منظور جوانسازی و تنگ کردن واژن از نخ های قابل جذب واژینال استفاده می شود. تنگ کردن واژن با نخ گزینه ی بسیار مناسبی در افرادی که در اثر انجام ورزش های سنگین، برقراری رابطه ی جنسی مکرر، زایمان طبیعی و… دچار افتادگی و شل شدگی ناحیه ی پرینه شده اند، می باشد.

این روش بدون نیاز به بیهوشی عمومی توسط بی حسی موضعی و بدون درد انجام می پذیرد. اثرات حاصل از تنگ کردن واژن با نخ عبارتند از:

  • اثر مکانیکال ابتدایی که فرد در همان مرحله ی اول متوجه آن می شود.
  • اثر ماندگار و طولانی مدت این روش با جذب شدن نخ ها و تحریک کلاژن سازی نمایان می شود.

روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

روش های غیر جراحی جوانسازی واژن عبارت است از:

روشن کردن ناحیه تناسلی

جوانسازی و از بین بردن تیرگی یا سفید کردن ناحیه ی تناسلی با لیزر و سایر درمان های مربوطه مخاطبان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. سفید شدن واژن تاثیر حائز اهمیتی در افزایش میل جنسی و تقویت توانایی فرد در برقراری و داشتن رابطه ی جنسی لذت بخش دارد.

وایتنینگ یا همان سفید کردن واژن از طریق مختلفی مانند: لیزر درمانی، کربوکسی تراپی و… انجام می شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای نتیجه دهی بهتر، بسته به شدت تیرگی ناحیه ی تناسلی وتکنیک کاربردی متفاوت است و از سوی متخصص زنان و زایمان بعد از انجام معاینات لازم، تعیین می گردد.

تزریق چربی به ناحیه تناسلی

ناحیه ی لبیوماژور در خانم ها نقش محافظتی از بخش های داخلی ناحیه ی تناسلی را بر عهده دارد. بخش اعظم این ناحیه از بافت چربی می باشد. هر عاملی که باعث کاهش بافت چربی این ناحیه شود، اثر محافظتی و زیبایی آن را کاهش می دهد. بطور مثال: ورزش های سنگین مانند اسب سواری، دوچرخه سواری، بارداری و شیردهی، چاقی و لاغری، افزایش سن و شیمی درمانی، می توانند باعث آتروفی این ناحیه شوند.

با استفاده از چربی های بدن خود فرد می توان زیبایی ناحیه ی لبیوماژور را جبران کرد و هم با وجود سلول های بنیادی موجود در بافت چربی، چین و چروک و تیرگی ناحیه ی تناسلی نیز برطرف می شود.

کربوکسی تراپی واژن

در این روش با تزریق گاز دی اکسید کربن به منطقه ی مورد نظر، گردش خون افزایش می یابد. این امر باعث می شود تا تولید رشته های کلاژن و الاستین تحریک شود. یکی دیگر از فواید کربوکسی تراپی، افزایش اکسیژناسیون بافتی است. با تزریق گاز Co، میزان گاز دی اکسید کربن نسبت به اکسیژن افزایش می یابد و اکسیژن در اثر پدیده BOHR از هموگلوبین خون جدا می شود. این امر باعث وازودیلاتاسیون عروقی می شود که علت اصلی افزایش اکسیژناسیون بافتی است.

از نتایج حائز اهمیت کربوکسی تراپی می توان به مواردی همچون:

  • افزایش میل جنسی
  • بهبود ارگاسم
  • از بین رفتن خشکی واژن و عوارض ناشی از آن
  • سفید سازی واژن
  • رفع تیرگی کشاله ی ران

و تاثیر در درمان بی اختیاری ادراری (از نوع استرسی)، اشاره کرد.

تکنیک O shot

orgasm shot روشی جدید در عرصه ی جوانسازی واژن است. از این روش در مواردی مانند؛ درمان و کاهش دردهای مزمن ناحیه ی لگن، بالا بردن لذت جنسی و درمان بی اختیاری ادرار و مدفوع ناشی از زایمان، برطرف کردن خشکی واژن و از بین بردن چین و چروک ناحیه ی تناسلی، استفاده می شود.

در این روش، PRP یا همان پلاسمای خون که حاوی مقدار بسیار زیادی پلاکت و فاکتورهای رشد می باشد، غنی سازی می شود و به ناحیه ی تناسلی تزریق می گردد.

ومپایر فیس لیفت ژنیتال

یکی از تکنیک های روز پزشکی که در کشورهای پیشرفته همچون آمریکا به منظور افزایش زیبایی و اعتماد به نفس خانم ها در روابط زناشویی مورد استفاده قرار می گیرد، ومپایر فیس لیفت ژنیتال می باشد. این روش زیبایی به منظور حجم دهی و جوانسازی ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد.

گفتنی است در این روش از فیلر هالورونیک اسید با ترکیب پلاکت های خون فرد استفاده می شود. تزریق فیلر همراه با پلاکت های خون که دارای سلول های بنیادی هستند سبب می گردد تا مدت زمان ماندگاری جوانسازی ناحیه تناسلی افزایش یابد. قابل توجه است که بدانید این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و یک روش کاملا بدون درد است.

فیس-لیفت-ژنیتال

جوانسازی واژن با RF

در روش جوانسازی واژن با RF  از امواج الکترومغناطیسی استفاده می شود. این امواج قدرت کمی دارند اما با گرم کردن بافت های ناحیه تناسلی و واژن باعث افزایش خونرسانی و تولید کلاژن در این ناحیه می گردند و تا حدود بسیار زیادی واژن را تنگ می کنند و مشکلاتی نظیر آتروفی و خشکی واژن را درمان می کنند.

جوانسازی واژن  با  RF روشی غیر تهاجمی و بدون درد و خونریزی می باشد و توصیه می شود برای کسب نتیجه دائمی و ماندگار با توجه به شدت شل شدگی واژن آن را 4 تا 6 جلسه انجام دهید.

جوانسازی واژن با تزریق ژل

برای رفع تیرگی و چین چروک در واژن و ناحیه لابیا ها می توان از تزریق ژل استفاده کرد. در این روش از ژل مخصوصی برای افراد کم سن و معمولا لاغر استفاده می شود. این روش غیر تهاجمی بوده و به صورت سرپایی انجام پذیر است.

جوانسازی واژن با لیزر

در روش جوانسازی واژن با لیزر یک پروب وارد واژن می شود که این پروب توانایی چرخش 360 درجه دارد و اشعه ای که از خود ساطع می کند موجب تحریک و تولید کلاژن در بافت ها می شود. این روش غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی ندارد و برای اکثر زنان بلامانع است. و بیمار می توان بلافاصله بعد از انجام آن به زندگی روزمره خود بازگردد.

بعد از انجام جوانسازی به روش لیزر به مدت یک هفته  از برقراری رابطه جنسی  خودداری کنید. و اگر به تازگی زایمان کرده اید بهتر است حداقل به مدت سه ماه صبر کنید.

جوانسازی واژن چگونه انجام می شود؟

در جراحی جوانسازی واژن ابتدا بیمار تحت بیهوشی و یا بی حسی  قرار می گیرد  و در صورتی که جراحی از نوع واژینوپلاستی باشد، پوست اضافی اطراف برداشته  شده و دیواره  واژن را با نخ بخیه سفت می کنند. در صورتی که جراحی از نوع لابیاپلاستی باشد بافت اضافی لابیا برداشته شده و شکل ظاهری این ناحیه بهبود می یابد. در جراحی جوانسازی واژن با نخ استفاده شده جذبی می باشد و یا در مواردی از لیزر استفاده می شود.

مزایای جوانسازی واژن

میل جنسی یک غریزه ی طبیعی در وجود هر انسان با هر جنسیتی می باشد و می تواند ابعاد مختلف زندگی شخصی و اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. برقراری رابطه ی جنسی در زمره ی نیازهای اساسی فیزیولوژیک در انسان می باشد. حال فردی را در نظر بگیرید که دارای مشکلات ظاهری در اندام تناسلی خود می باشد. مطمئنا این فرد در برقراری رابطه ی جنسی با شریک احساسی خود دچار مشکل می شود. سایر مزایای جوانسازی واژن عبارت است از:

چه زمانی جوانسازی واژن نیاز می باشد؟

واژن یکی از بخش های دستگاه تناسلی بانوان می باشدکه هیچ شکل و اندازه استانداردی ندارد و فاکتور هایی مانند سن و قد افراد  به تعیین اندازه و ابعاد واژن کمک می کند. همان طور که می دانید واژن حالت الاستیک و کششی دارد و ممکن است که این حالت کششی به مرور زمان، افزایش سن، زایمان طبیعی و… دچار شل شدگی و افتادگی شود. با افزایش سن و نزدیک شدن خانم ها به یائسگی هورمون های آن ها دچار تغییرات می شود و در واقع استروژن بدن آن ها کاهش می یابد. کاهش استروژن سبب می شود که قابلیت ارتجاعی واژن کم شود و مشکلاتی از قبیل بی اختیاری ادرار و… را برای فرد به وجود آورد. بنابراین جراحی جوانسازی واژن علاوه بر این که  جنبه زیبایی دارد تا حدود بسیار زیادی درمان کننده نیز می باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسب جوانسازی واژن می باشند؟

افرادی که از شکل ظاهری واژن خود احساس رضایت نمی کنند.

افرادی که هنگام ورزش( فعالیت های جسمی) و یا رابطه جنسی رنج می برند.

افرادی که بعد از زایمان،در رابطه جنسی خود حسی ندارند و احساس لذت نمی کنند.

افرادی که با افزایش سن، واژنشان شل شده و احساس افتادگی در این ناحیه می کنند.

رفع بی اختیاری ادرار در زنان با جوانسازی واژن

یکی از مشکلات شایع خانم ها در سنین بالا بی اختیاری ادرار می باشد. معمولا این بانوان  هنگام خندیدن و یا دویدن، عطسه و یا سرفه دچار بی اختیاری ادرار می شوند که جای نگرانی نیست و این مشکل قابل حل شدن است.این مشکل معمولا به علت ضعیف شدن غضلات کف لگن رخ می دهد و می توان  آن را با روش های سفت کردن  واژن و جوانسازی واژن بر طرف و درمان کرد.

 هزینه جوانسازی واژن

 باتوجه به این که این روش جزء روش های زیبایی می باشد بیمه هزینه آن را بر عهده نمی گیرد. به طور کلی هزینه جوانسازی واژن به عوامل مختلفی مانند نوع جراحی،  نوع مرکز درمانی یا کلینیک، دستمزد پزشک و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد.که پزشک در جلسات مشاوره آگاهی های لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.

دکتر ندا مقتدری

جراح و متخصص زنان ،زایمان و نازایی

رتبه برتر بورد تخصصی زنان ،زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

عضو انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران

دارای گواهینامه لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

دارای گواهینامه جراحی زیبایی زنان از

ISGAPS


پاسخ

هفت + 10 =

Call Now Button