Search
Close this search box.
بهترین دکتر برای آی یو آی در اصفهان

بهترین دکتر برای آی یو آی (IUI) در اصفهان

در سال‌های گذشته نه چندان دور، زوج‌هایی که به هر دلیلی موفق به فرزندآوری نمی‌شدند خیلی راحت ناامید می‌شدند و تا آخر عمر داشتن فرزند برای آنها به یک حسرت بدل می‌شود، اما خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی حالا گزینه‌های زیادی برای این دسته از زوج‌ها وجود دارد. درمان‌های متنوع و متفاوتی وجود دارند که امید بچه دار شدن را در زوجین زنده می‌کنند.

اگر شما هم در جست و جوی یک کلینیک قابل اطمینان برای پیدا کردن راه حل عدم باروری خود یا همسرتان هستید، سری به کلینیک دکتر ندا مقتدری بزنید و به زودی خواهید دید باز هم امید در خانواده شما جوانه خواهد زد. یکی از اولین درمان‌هایی که به زوجین پیشنهاد می‌شود، روش درمانی ای یو ای است.

برای مشاوره می توانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

IUI چیست؟

IUI مخفف عبارت Intrauterine Insemination (تلقیح داخل رحمی) یکی از درمان‌های ناباروری برای زوج‌هایی است که با تعداد کم اسپرم یا ناباروری غیرقابل توضیح مواجه هستند. به عبارت بسیار ساده‌تر در این روش، اسپرم مستقیما به رحم زن وارد می‌شود تا شانس باروری افزایش پیدا کند.

مراحل IUI

 • سونوگرافی واژینال
 • تزریق HCG
 • آماده سازی اسپرم
 • تزریق اسپرم به داخل رحم

IUI چگونه انجام می شود؟

در طول IUI، خانم به پشت روی میز معاینه دراز می‌کشد و پاهای خود را در تکیه گاه‌ها قرار می‌دهد. یک اسپکولوم در واژن قرار داده می‌شود و از یک لوله بلند، نازک و انعطاف پذیر برای وارد کردن نمونه اسپرم آماده شده از طریق واژن و دهانه رحم در داخل رحم استفاده می‌شود. این فرایند معمولا دو تا سه دقیقه طول می‌کشد. بعد از این کار از خانم خواسته می‌شود 10 دقیقه بی حرکت باقی بماند.

آی یو آی برای درمان ناباروری

آیا بعد از IUI عوارضی وجود دارد؟

عوارض جدی IUI بسیار نادر است. واکنش‌های رایج شامل گرفتگی لگن، خونریزی خفیف و ترشحات واژن است. اگر این مشکلات پایدار یا شدید شدند، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

برای انتخاب کلینیک باروری چه معیارهایی را باید در نظر بگیرید؟

انتخاب یک کلینیک مناسب خیلی راحت نخواهد بود. موارد زیادی حائز اهمیت هستند و فکر افراد را درگیر می‌کنند و به دلیل هزینه‌های زیاد و سر و کار داشتن این موضوع با سلامتی، ریسک پذیری درباره این موضوع کم است. برای انتخاب یک کلینیک مناسب و مراجعه به بهترین دکتر نازایی اصفهان این موارد از همه مهم‌تر هستند:

 • محل کلینیک: بهتر است جایی را انتخاب کنید که فاصله زیادی با محل زندگی شما نداشته باشد تا مجبور به سفرهای دور و دراز نشوید. اگر اینگونه باشد هزینه و خستگی دو برابر خواهد شد، پس بهتر است کلینیکی را انتخاب کنید که در دسترس شما باشد.
 • خدمات: مطمئن شوید که کلینیک باروری که انتخاب می‌کنید می‌تواند با نیازهای باروری فعلی و بلندمدت شما مطابقت داشته باشد. برخی خدمات حالت عمومی دارند و در تمام کلینیک‌های باروری ارائه می‌شوند اما برخی از خدمات کمیاب‌تر و اختصاصی‌تر هستند. مانند تلقیح داخل رحمی (IUI)، غربالگری ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGS)، انتخاب جنسیت، تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم (ICSI) وموارد دیگر.
 • هزینه‌ها: درمان باروری هزینه‌بر و گران است. کلینیکی را انتخاب کنید که با شرایط مالی شما مطابقت داشته باشد یا طرح‌هایی مانند تخفیف، جشنواره، طرح‌های پرداختی متنوع و … داشته باشند.
 • پزشکان و کادر کلینیک: پزشکان درمان باروری می‌تواند از نظر احساسی چالش برانگیز باشد و شما شایسته بهترین مراقبت ممکن در طول دوره درمانی خود هستید. با در نظر گرفتن اینکه اشخاص روحیات و نیازهای گوناگونی دارند، خیلی راحت می‌توانید از طریق نظرات مراجعان قبلی، درباره پزشکان و کادر کلینیک تصویر نسبتا مناسبی بدست آورید.
 • امکانات کلینیک: برخی از کلینیک‌های درمان  ناباروری امکانات خاصی برای انجام سونوگرافی، بازیابی تخمک، انجماد تخمک، غربالگری یا سایر خدمات مهم در طول دوره درمان ناباروری شما ندارند. قبل از شروع درمان، حتما در مورد این مسائل سؤال بپرسید، زیرا این می‌تواند باعث هزینه کردن زمان و منابع مالی بیشتری شود.
 • میزان موفقیت: اکثر مراکز درمانی ناباروری میزان موفقیت خود را با جامعه مخاطب در میان می‌گذارند. درصد موفقیت یک مجموعه می‌تواند معیار نسبتا مناسبی باشد. البته برخی از موسسه‌ها موارد سخت‌تر و چالشی‌تر را نیز می‎پذیرند و این باعث می‌شوند درصد موفقیت‌ آنها تحت تاثیر قرار گیرد، به همین دلیل توصیه می‌کنیم فقط این مورد معیار شما نباشد.

چرا روش IUI و چرا دکتر مقتدری را انتخاب کنید؟

 • در بین مراجعان بانوانی که سن زیر 35 سال دارند، شانس بیشتری در گرفتن نتیجه دارند.
 • در مواردی که مشکل باروری از آقا سرچشمه گرفته باشد، روش IUI شانس بیشتری به زوج می‌دهد.
 • در روش IUI به نوعی می‌توان گفت اسپرم‌ها غربال می‌شوند و از اسپرم‌های با کیفیت بالاتر استفاده می‌شود و از آنجاکه مستقیما به داخل رحم تزریق می‌شوند، شانس باروری بسیار بیشتر است.
 • در برخی موارد مشکل حادی درباره باروری زوجین وجود ندارد، مثلا در شرایطی که تعداد یا تحرک اسپرم‌ها کم است یا خانم دچار واژینیسموس هستند، در اولین اقدام IUI نتیجه حاصل می‌شود و بارداری اتفاق می‌افتد.

دکتر مقتدری برای دستیابی به یک فرایند IUI کاملا به موقع، چرخه تخمک گذاری را کاملا دقیق تعیین می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود شانس موفقیت به میزان بسیار زیادی بالا رود. این روش از بهترین و پیشرفته ترین روش های درمان ناباروری است که با هزیه بسیار کم قابلیت انجام دارد.

تمام امکانات و شرایط مناسب مورد نیاز برای زوج‌هایی که برای فرزندآوری نیاز به همراهی دارند، در این کلینیک فراهم است و بهترین پزشک برای شما بهترین‌ها را فراهم خواهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط