Search
Close this search box.
لابیاپلاستی در اصفهان

لابیاپلاستی چگونه انجام میشود؟

جراحی لابیاپلاستی روشی است که به منظور کاهش اندازه لبه های داخلی واژن (لابیا مینور) انجام میشود. هدف اساسی از انجام این جراحی زیباتر شدن ناحیه تناسلی بانوان و رفع مشکلات آزاردهنده ناشی از بزرگی بیش از حد لابیا ها است. در حالیکه جراحی لابیاپلاستی در حال حاضر یک جراحی نسبتا شناخته شده است، همچنان ابهامات و سوالات متعددی درباره آن وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله توضیحات جامعی درباره نحوه انجام لابیاپلاستی، کاربرد ها، مزایا و عوارض احتمالی آن ارائه شده است. در انتها میتوانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال نمایید.

00:26
truncate dir-rtl

چی میشه که به لابیاپلاستی نیاز پیدا می کنیم؟

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که شاید در برخی منابع آن را به اشتباه مترادف با جراحی زیبایی واژن دیده باشید. در حالیکه جراحی زیبایی واژن به مجموعه ای از اقدامات گفته میشود که برای زیبایی یا جوانسازی واژن انجام میشود؛ و جراحی لابیاپلاستی یکی از انواع آن است. هدف از عمل لابیاپلاستی کاهش اندازه لابیا مینور ها (بافت های داخلی اندام تناسلی زنان) به گونه ای است که با لابیا ماژور (قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زنانه) تا حدودی همسطح شده و درون آن قرار بگیرد. این روش شامل استفاده از چندین تکنیک مختلف است که تصمیم گیری در مورد روش مناسب آن برای هر فرد، بستگی به نظر و صلاحدید جراح متخصص دارد.

بزرگی بیش از حد و بیرون زدگی لابیا مینور ها از ناحیه تناسلی، علاوه بر اینکه میتواند احساس ناخوشایندی درباره زیبایی بدن بانوان در آنان ایجاد کند، میتواند باعث بروز مشکلات و اختلالات عملکردی دیگر مانند: عفونت مکرر واژن، احساس آزار دیدن در هنگام فعالیت های مختلف و عدم اعتماد بنفس کافی در روابط زناشویی شود. در همین راستا، حذف کردن قسمت های اضافی لابیاها (قسمت هایی که از داخل لابیا ماژور ها بیرون زده اند) می تواند به رفع این موارد و بهبود چشمگیر عملکرد جنسی زنان منجر شود.

دلایل انجام لابیاپلاستی

دلیل اصلی برای انجام لابیاپلاستی، رفع مشکلات ظاهری و همچنین آزارهای ناشی از بزرگ بودن لابیا ها است. مشکل عدم تقارن یا بزرگی لابیا مینور ها ممکن است ژنتیکی یا ناشی از تغییرات فیزیک بدن (مثل بارداری یا زایمان) باشد. در هر صورت خانم ها به دلایل مختلفی تصمیم به انجام لابیاپلاستی میگیرند. بسیاری از زنانی که از بزرگی لابیا رنج می برند، در فعالیت های ورزشی، بهداشت، عفونت واژن و عفونت ادراری، فعالیت جنسی و سایر فعالیت های بدنی دچار چالش هستند.

علاوه بر این، پوشیدن شلوار یوگا، لگ های ورزشی و لباس شنا، با وجود لابیاهای بزرگ میتواند دشوار باشد. زیرا ساییدگی لابیا ها با لباس موجب بروز احساس درد و سوزش خواهد شد. تمامی موارد ذکر شده از جمله مسائلی هستند که با انجام لابیاپلاستی، به طور چشمگیری بهبود یافته و برطرف میشوند.

مزایا و کاربرد های لابیاپلاستی

روش های انجام جراحی لابیاپلاستی

به طور کلی دو روش عمده برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد؛ جراحی لابیاپلاستی و لابیاپلاستی با لیزر.

احتمالا با کمی توجه به عنوان این روش ها متوجه تفاوت در نحوه انجام آنها خواهید شد. در جراحی لابیاپلاستی، قسمت های اضافی با استفاده از تیغ جراحی بریده و حذف شده و در نهایت محل برش ها با بخیه بسته میشود. در لابیاپلاستی با لیزر، از اشعه لیزر برای برش استفاده میشود.

معمولا اگر ضخامت و حجم بافت های زائد، زیاد باشد بهتر است لابیاپلاستی با روش جراحی انجام شود. زیرا پس از بسته شدن با بخیه، جای اسکار باقی نخواهد ماند. در جلسات مشاوره پیش از لابیاپلاستی، جراح در خصوص روش مناسب با شما صحبت خواهد کرد.

کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی

اگر از ظاهر ناحیه تناسلی و فرم واژن خود ناراضی هستید، ممکن است به این فکر کرده باشید که کاندیدای مناسبی برای لابیاپلاستی هستید یا خیر. در صورتی که یک یا چند مورد از گزینه های زیر در مورد شما صدق میکند، میتوانید کاندید لابیاپلاستی باشید.

 • بزرگ بودن بیش از حد لابیامینور ها به شکلی که از لبه های خارجی بیرون زده باشد.
 • احساس درد هنگام برقراری رابطه جنسی
 • احساس درد و سوزش هنگام پوشیدن لباس های تنگ و یا فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری
 • تغییر شکل لبه های واژن در اثر بارداری، زایمان و یا افزایش سن
 • عدم تقارن لابیا ها
 • از دست دادن اعتماد بنفس و عدم رضایت از زیبایی اندام خصوصی تا حدی که باعث اجتناب از رابطه جنسی یا عدم لذت بردن از آن شود.

بخاطر داشته باشید که فرم طبیعی واژن در بدن هر زن، منحصر به فرد بوده و معیار مشخصی برای تشخیص زیبایی آن وجود ندارد. بنابراین در صورتیکه فقط فکر میکنید اندام چندان زیبایی ندارید، چون در حال مقایسه بدن خود با تصاویر فانتزی هستید، دلیل خوبی برای لابیاپلاستی نیست. اگر بزرگی لبه های واژن در عملکرد شما اختلال ایجاد میکند، تحت شرایط زیر می توانید کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی باشید:

 • حداقل 18 سال سن داشته باشید
 • از سلامت ذهنی و جسمی برخوردار باشید
 • انتظارات واقع بینانه از لابیاپلاستی داشته باشید
 • سیگار نکشید
00:32
truncate dir-rtl

آیا لابیاپلاستی عوارضی دارد ؟

خطرات و عوارض احتمالی لابیاپلاستی

عوارض جانبی طبیعی بعد از عمل لابیاپلاستی، عبارت است از: تورم و التهاب، درد و یا سوزش، قرمزی در محل جراحی

این موارد موقت بوده و تا چند روز بعد از لابیاپلاستی از بین خواهد رفت. برای کنترل درد بعد عمل، طبق دستور جراح خود میتوانید از داروهای مسکن و ضد التهاب استفاده کنید.

عوارض جدی تر و خطرناک بعد از لابیاپلاستی، معمولا به ندرت اتفاق می افتد. اما به هر حال لازم است درباره آنها آگاه باشید. مهم ترین اقدام در جهت جلوگیری از این عوارض، این است که جراحی خود را به یک جراح باتجربه و حاذق بسپارید.

عوارض خطرناک بعد از لابیاپلاستی:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • اسکار
 • کاهش حساسیت ناحیه تناسلی
 • یک واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی

آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است. این روش را می توان در عرض یک ساعت به صورت تنها یا با سایر جراحی های زیبایی مثل تنگ کردن واژن انجام داد. بسته به درخواست و نیاز شما و همچنین توصیه و صلاحدید جراح، می توان آن را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد.

لابیاپلاستی در اصفهان

لابیاپلاستی در اصفهان به صورت جراحی و با لیزر توسط متخصصین جراحی زنان انجام میشود. علاوه بر عزیزانی که در این شهر سکونت دارند، مراجعین زیادی از شهرها و حتی استان های اطراف مایل هستند که برای برخورداری از خدمات با کیفیت و اطمینان بخش، لابیاپلاستی را در اصفهان انجام دهند. در ادامه تجربه مراجعین عزیزی که لابیاپلاستی را توسط دکتر ندا مقتدری، بهترین جراح لابیاپلاستی در اصفهان انجام داده اند، مشاهده خواهید کرد…

02:40
truncate dir-rtl

تجربه لابیاپلاستی در اصفهان

02:40
truncate dir-rtl

تجربه لابیاپلاستی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط