info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

درمان 100 درصدی سرطان دهانه رحم با…

درمان سرطان رحم

سرطان دهانه رحم که با عنوان سرطان اندومتر نیز شناخته می شود، از جمله سرطان های شایعی است که دستگاه تناسلی خانم ها را درگیر می کند و معمولا بعد از یائسگی شیوع بیشتری دارد.
خونریزی غیر طبیعی از واژن، بارزترین نشانه ابتلا به سرطان رحم می باشد، که می تواند شامل خونریزی های شدید در دوران قاعدگی و یا خونریزی ما بین سیکل قاعدگی باشد.
در این مقاله، به بررسی درمان سرطان رحم می پردازیم.
درمان سرطان رحم شامل جراحی، رادیوتراپی، شیمی درمانی، هورمون درمانی و یا ترکیبی از درمان های گفته شده می باشد. درمان نهایی بر اساس عواملی از قبیل:
– مرحله سرطان
– میزان سلامت جسمانی بیمار
– این که آیا بیمار در آینده قصد بارداری دارد یا خیر
در نظر گرفته می شود. اقدامات درمانی این سرطان حتما باید تحت نظر متخصص زنان و زایمان انجام شود.

دکتر ندا مقتدری متخصص زنان و زایمان در اصفهان می باشند. شما عزیزان می توانید از طریق زیر با ایشان ارتباط برقرار کنید:

تلفن رسا: 0217447111 – کد: 7023
09134714714
03136288896

صفحه اینستاگرام

جراحی سرطان دهانه رحم

جراحی، یکی از شایع ترین اقدامات مناسب برای درمان سرطان رحم می باشد. در جراحی، علاوه بر در آوردن رحم، مرحله سرطان نیز مشخص خواهد شد. هیسترکتومی از جمله روش های جراحی در درمان سرطان رحم می باشد.

بسته به میزان پیشرفت سرطان، هیسترکتومی ساده (در آوردن رحم و دهانه رحم) و یا هیسترکتومی رادیکال (در آوردن رحم، دهانه رحم، قسمت فوقانی واژن و یا بافت های اطراف) در نظر گرفته خواهد شد.
هیسترکتومی، به روش لاپاراسکوپی و ایجاد چند برش کوتاه بر روی شکم و یا از طریق واژن، انجام می شود.
در صورتی که در جراحی، تخمدان ها نیز برداشته شوند، تولید هورمون های جنسی قطع می شود و فرد یائسه خواهد شد.
بعد از جراحی هیسترکتومی، فرد دیگر قادر به بارداری نخواهد بود. به همین خاطر، توصیه می شود پیش از انجام جراحی در خصوص این موضوع با پزشک خود مشورت داشته باشید.

نقش هیستروسکوپی در درمان سرطان رحم

نقش هیسترکتومی در درمان سرطان رحم

رادیوتراپی

رادیوتراپی نیز غالبا در درمان سرطان رحم برای بیمار در نظر گرفته می شود. در این شیوه درمانی که سلول های سرطانی با استفاده از امواج اشعه ایکس نابود می شوند، احتمال عود و بازگشت مجدد سرطان به حداقل خواهد رسید. در مواردی که سرطان تا عمق دیواره رحمی، دهانه رحم و واژن نفوذ کرده باشد و یا به گره های لنفاوی نیز پخش شده باشد، رادیوتراپی می تواند مفید وافع شود.
رادیوتراپی معمولا بعد از جراحی و به منظور از بین بردن بقایای سرطان انجام می شود.
در مواردی که خانمی به دلیل ابتلا به شرایط خاص پزشکی، نتواند تحت جراحی قرار بگیرد و یا سرطان با جراحی درمان نشود، رادیوتراپی گزینه مناسب درمان خواهد بود.

شیمی درمانی

شیمی درمانی معمولا در مراحل پیشرفته سرطان و یا زمانی که سرطان مجدد عود کرده باشد، برای بیمار در نظر گرفته می شود. هدف از شیمی درمانی، از بین بردن سرطان و یا به تاخیر انداختن روند رشد تومور و پخش آن به سایر قسمت های بدن می باشد.

راه های درمان سرطان دهانه رحم

راه های درمان سرطان دهانه رحم

هورمون درمانی

هورمون درمانی، درمان استاندارد سرطان رحم است. این شیوه درمانی، رشد انواع خاصی از سلول های سرطان رحم را که دارای گیرنده هورمونی هستند، به تاخیر می اندازد. جهت انجام این شیوه درمانی باید بیوپسی از داخل رحم انجام شود تا مشخص گردد که آیا سرطان به درمان واکنش نشان می دهد یا خیر.
هورمون درمانی، شامل دوز بالایی هورمون جنسی پروژسترون است که به صورت قرص مصرف می شود.
Source: https://www.sgo.org/patients-caregivers-survivors/patients/uterine-cancer-what-are-the-treatment-options/

سایر مقالات مرتبط:

تشخیص سرطان دهانه رحم

drmoghtaderi

پاسخ

19 − چهار =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button