info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

علائم هشدار دهنده زایمان زودرس

زایمان زودرس

آیا اطلاعاتی در خصوص زایمان زودرس دارید؟

 به چه نوع زایمانی زایمان زودرس می گویند؟

این مقاله اطلاعات کلی در خصوص زایمان زودرس و نیز عللی که به زایمان زودرس منجر می شوند را مورد بررسی و مداقه قرار می دهد. به این امید که بتواند گامی به سوی آگاهی بخشی و روشنگری برای مادران و زنان عزیز داشته باشد.

مفهوم زایمان زودرس

این یک قاعده کلی است که هرچیزی که از حالت طبیعی و عادی خود خارج شود؛ قطع به یقین عارضه ها و تبعاتی را در پی خواهد داشت و این قاعده ای گریز ناپذیر است.

زایمان طبیعی هم از این قاعده مستثنا نبوده و باید روند طبیعی خود را طی کند. طول مدتی که جنین در رحم مادر زندگی می کند؛ از معیار هایی است که بتوانیم زایمان طبیعی و غیر طبیعی را مشخص کنیم.

در واقع به طور عادی جنین انسان باید به مدت نه ماه در رحم مادر زیست داشته باشد و برای لحظه به لحظه این زمان برای نوزاد، روند رشدی قرار داده شده است که این مراحل باید طی شود تا جنین آمادگی این را پیدا کند که بتواند با بالاترین میزان آمادگی در خارج از رحم مادر زندگی کند و حیاتی طبیعی را تجربه کند.

اما متاسفانه برخی از مادران در طول دوران بارداری خود، شرایطی را پیدا می کنند که جنین زودتر از موعدی که باید، متولد می شود و به این اتفاق زایمان زودرس می گویند.

 هر نوزادی که بین هفته های 22 تا 37 بارداری، متولد شود نوزادی نارس گفته می شود و تولد آن زودرس بوده است.

زایمان زودرس

زایمان زودرس

علل موثر در زایمان زودرس

چه علت هایی باعث می شود زایمان زودرس رخ دهد؟

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که پزشکان بر این عقیده اند که برای زایمان زودرس علتی دقیق و مشخص را نمی توان تعیین کرد و ریشه یابی این معضلی که شماری از زنان بادار را با خود درگیر کرده است؛ تبدیل به بن بستی برای متخصصین زنان و زایمان شده است.

البته یکسری؛ عللی را برای این موضوع بر شمرده اند که بی تاثیر نیستند ولی قطعیت ندارند:

  1. بیماری دیابت در مادر
  2. عفونت شدید حفره ی دهانی_دندانی مادر
  3. بیماری آسم شدید مادر
  4. عفونت های کلیوی
  5. عفونت های ریوی
  6. ضربه خوردن به شکم
  7. جراحی آپاندیش مادر در طول دوران بارداری
  8. اگر جفت کنده شود
  9. اگر مادر چند قلو باردار شود و رحم بیش از حد بزرگ شده باشد (پیشنهاد مطلب: زایمان دوقلو)
  10. مشکلات رحمی مادر

این ها ده علتی هستند که می توانند بر وقوع زایمان زودرس موثر باشند.

معمولا دیده شده است زنانی که دچار درد های زایمانی می شوند و این درد ها پیش از موعد زایمان است، به علت نارس بودن جنین مجبور می شوند که زایمان سزارین داشته باشند.

در ادامه خیلی کوتاه به زایمان سزارین خواهیم پرداخت.

زایمان سزارین

زایمان سزارین از آن نوع زایمان هایی است که باید بگوییم متاسفانه مورد اقبال آمار کثیری از زنانی است که علاقه مندند درد و ناراحتی ای در روند زایمان متوجه نشوند.

اما باید این نکته را خدمت عزیزان یادآور شد که؛ زایمان سزارین علاوه بر تمامی مزایایی که دارد و شرایطی را که برای سهولت در زایمان زنان فراهم می کند، می تواند عوارض و معایبی به همراه داشته باشد که تنها بر مادر بلکه بر روی نوزاد نیز می گذارد.

این تاثیرات منفی کاملا از سوی پزشکان و به طور علمی اثبات شده اند و هیچ گونه تردیدی در آن وجود ندارد. به همین جهت زمانی که در گفت و گو هایی که از سوی برخی زنان می شنوید و مدعی اند که در زایمان سزارین با آسیب ها و عارضه های زیادی مواجه شده اند، کاملا درست و صحیح است.

از جمله مشکلاتی که نوزادان متولد شده از طریق زایمان سزارین را به خود درگیر می کند، این است که با بیماری هایی چون دیابت و یا چاقی های مفرط مواجه می شوند و این خود بستری را برای ایجاد طیف گسترده ای از بیماری ها فراهم می کند که حتی تصور آن هم بسیار دور از ذهن، ولی حقیتی غیر قابل انکار است.

نوزادانی که به طور نارس متولد می شوند علاوه بر اینکه با مشکلات نارس بودن مواجه اند، زایمان سزارین نیز بر مشکلات و آسیب های آنان می افزاید. به همین جهت زنان همواره از وقوع این رخداد نگران و مضطرب اند.

زایمان سزارین

زایمان سزارین

بهترین متخصص زنان در اصفهان

از مهم ترین نکاتی که زنان و مادران آگاه و دلسوز باید در نظر بگیرند این است که نهایت دقت و وسواس را در انتخاب پزشک معالج خود داشته باشند تا بهترین روند درمانی و زایمان آسانی را طی کنند. توصیه می شود برای زایمان خود از متخصص زنان خوب در اصفهان کمک بگیرید.

یکی از موضوعاتی که در زایمان تمامی زنان وجود دارد این است که گاها زنان در مسیر و روند زایمان با مشکلاتی احتمالی و نادر روبرو می شوند که حل و رفع آن ها منوط به مهارت و تجربه پزشک است که بتواند از آن بن بست با سلامتی و پیروزمندانه خروج کند در غیر این صورت سواد و دانش صرفا به تنهایی نمی تواند یاری دهنده ای کار ساز باشد!!!

به همین جهت توصیه می شود که از بهترین متخصص زنان که دارای ویژگی هایی از جمله: دانش،آگاهی و نیز مهارت و تخصص بالا و کافی، است برای مراحل مختلف بارداری و زایمان کمک بگیرید.

نتیجه گیری

خوش بختانه این نوید را باید خدمت عزیزان و سروران بدهیم که در سراسر ایران و کلان شهری مثل اصفهان؛ بهترین متخصص زنان در مطب ها و کلینیک های مختلف در حال انجام خدمت رسانی هستند.

این موضوع باعث خشنودی ماست از این جهت که مادران و زنان این کشور می توانند تحت نظر بهترین ها تمامی اقدامات لازم برای تجربه لذت مادر شدن را به انجام برسانند و نیز بعد از زایمان، مشاوره های لازم را دریافت کنند که همه این ها در نهایت منجر به این نتیجه می شود که زایمان موفقی داشته باشند.

drmoghtaderi

پاسخ

2 − 2 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button