info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

علائم ناباروری در مردان

علائم ناباروری در مردان

علائم ناباروری در مردان چیست؟ آیا ناباروری مردان درمان دارد؟ چه روش هایی برای درمان ناباروری مردان وجود دارد؟

ناباروری مردان مطلب عجیبی نیست. اما تا سال های سال فقط زنان مسئول باروری یا محکوم برای ناباروری بودند. در گذشته تصور می شد تمامی مشکلات مربوط به باروری ناشی از اشکالاتی در سیستم تولید مثلی زنان است.

نقش مردان در ناباروری

سال ها طول کشید تا بشر متوجه شود که مردان نیز در تولید مثل نقش دارند و سال های بیشتری نیاز بود تا علم ثابت کند نقش مردان وزنان در ناباروری تقریبا به اندازه ی یکدیگر است.

امروزه دانش سلامت باروری هم به اندازه دانش ناباروری اهمیت دارد و ثابت شده است که سبک زندگی قبل از لقاح و سلامت عمومی مردان و زنان نه تنها روی سلول های جنسی و باروری آن ها، بلکه روی سلامتی جنین وحتی سلامتی نوزاد پس از تولد نیز نقش دارد.

دکتر ندا مقتدری جراح زیبایی زنان در اصفهان؛ از مجهزترین دستگاه های روز دنیا به منظور درمان بیماری ها و جراحی های زیبایی استفاده می نمایند.

شما عزیزان می توانید از طریق زیر برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره های لازم اقدام نمایید:

شماره های تماس:    ۳۶۲۸۸۸۹۶۰۳۱  ،  ۰۹۱۳۴۷۱۴۷۱۴

صفحه اینستاگرام

علت نابارور شدن مردان چیست؟

مرد مسئول تشکیل پنجاه درصد از سلول تخم است. نیمی از ماده ژنتیکی جنین از پدر گرفته می شود. اشکالاتی که در روند تولید اسپرم یا ماده ژنتیکی آن وجود دارد می تواند سبب ناباروری مردان شود. گذشته از آن سلول نطفه مرد (اسپرم) مسیر پرپیچ وخم طولانی را از لحظه تشکیل تا زمان رسیدن به تخمک طی می کند و هرگونه اشکال در این مسیر می تواند سبب کاهش باروری یا ناباروری با عامل مردانه شود.

باروری زنان ومردان نشانه ای از سلامتی کل سیستم وجودی آن ها است. طبیعت برای بقای نوع بشر نیازمند تولد نوزادان سالم از پدران ومادران سالم است.

واریکوسل چیست

به طور کل واریس ها عبارت از وریدهایی هستند که برگشت خون در آن ها دچار اختلال است.

این اختلال در بازگشت خون وریدی، منجر به گشاد شدن رگ و برجسته شدن آن می شود. به احتمال زیاد رگ های واریسی در عروق پا را دیده اید. اگر چنین حالتی در عروق اطراف بیضه اتفاق بیفتد، نتیجه آن واریس در اطراف بیضه و واریکوسل خواهد بود.

آیا واریکوسل بر باروری آقایان تاثیر دارد

واریکوسل در حدود ۴۰ درصد از موارد ناباروری مردان را شامل می شود. به علت افزایش حرارت در اطراف بیضه ها، می تواند سبب کاهش کمیت و کیفیت اسپرم و ایجاد ناباروری شود.

  • در درازمدت واریکوسل می‌تواند سبب کوچک شدن بیضه ها شود.
  • با ایستادن زیاد در طول روز اندازه واریکوسل بیشتر شده و با خوابیدن اندازه آن کمتر می شود.
  • در اغلب موارد بی علامت است و تنها در صورت ایجاد اختلال در آزمایش اسپرم در آقایان و یا ایجاد درد نیاز به درمان آن وجود دارد.
علائم ناباروری در مردان

علائم ناباروری در مردان

آزمایش ناباروری مردان

تشخیص واریکوسل از طریق معاینه است که در آن درد و بزرگی در ناحیه وریدهای واریسی وجود دارد. سونوگرافی جهت تایید شدت بیماری لازم است. با افزایش فشار شکم اندازه‌ی آن بیشتر می‌شود.

درمان واریکوسل

از نظر درمان واریکوسل همیشه نیاز به درمان ندارد. در ناباروری، در کوچک شدن بیضه ها، در صورت درد و آزمایش اسپرم غیر طبیعی بهتر است درمان شود که از طریق جراحی و بستن وریدهای مبتلا این امر امکان پذیر است.

drmoghtaderi

پاسخ

5 − سه =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button