info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

علل بی میلی زنان به همسرشان

کاهش میل جنسی در خانم ها

میل جنسی خانم ها به مرور زمان و با بالا رفتن سن کم می شود که می تواند به دلیل بارداری، یائسگی و یا ابتلا به برخی بیماری ها باشد. برخی داروهایی که در درمان اختلالات خلقی مصرف می شوند نیز می توانند باعث کاهش میل جنسی در خانم ها شوند.

خانم هایی که با کاهش میل جنسی روبرو می شوند، با ایجاد یک سری تغییرات در سبک زندگی شان و یا به کارگیری تکنیک های جنسی می توانند به رفع مشکل شان کمک کنند. در برخی موارد، مصرف دارو نیز می تواند کمک کننده باشد.

کاهش میل جنسی در خانم ها می تواند به صورت های مختلف ظاهر شود، اما علائم کلی عبارت است از:

 • عدم تمایل به انجام هر گونه فعالیت جنسی
 • نداشتن هر گونه فکر و فانتزی جنسی
 • نگرانی در خصوص عدم تمایل به رابطه جنسی

خانم هایی که نگران کم شدن میل جنسی شان هستند، می توانند با مراجعه به متخصص زنان از مزایای درمان بهره مند شوند. درمان می تواند به سادگی تغییر در داروی مصرفی و یا درمان برخی شرایط پزشکی مانند فشار خون بالا و دیابت باشد.

علت کاهش میل جنسی در خانم ها

میل جنسی به مواردی مانند آسایش روانی و فیزیکی، تجربیات، سبک زندگی و ارتباطات اخیر فرد بستگی دارد. بروز مشکل در هر یک از موارد گفته شده می تواند بر میل جنسی تاثیر بگذارد.

دلایل فیزیکی

طیف وسیعی از بیماری ها، تغییرات فیزیکی و مصرف داروها می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند، از جمله:

 1. مشکلات جنسی: احساس درد حین رابطه و یا نرسیدن به ارگاسم می تواند از میل جنسی کم کند.
 2. مشکلات پزشکی: بسیاری از مشکلات غیر جنسی مانند آرتروز، سرطان، دیابت، فشار خون بالا و یا بیماری های روانی می توانند باعث کاهش میل جنسی شوند.
 3. مصرف دارو: برخی داروهای تجویز شده از سوی پزشک می توانند در کم شدن میل جنسی دخیل باشند.
 4. سبک زندگی: مصرف بیش از حد مشروبات الکلی می تواند باعث کاهش میل جنسی در خانم ها شود. استعمال دخانیات نیز باعث کاهش جریان خون می شود که تاثیر منفی می گذارد بر روی میل جنسی.
 5. جراحی: انجام جراحی های مرتبط با سینه ها و یا عمل زیبایی ناحیه تناسلی می تواند بر عملکرد و میل جنسی تاثیر بگذارد.
 6. خستگی: خستگی ناشی از بیماری و یا جراحی می تواند از جمله دلایل کم شدن میل جنسی باشد.
کاهش میل جنسی در زنان

کاهش میل جنسی در زنان

تغییرات هورمونی

تغییر در سطح هورمون ها از دیگر دلایل کاهش میل جنسی در خانم ها می باشد. این مورد در مراحل زیر اتفاق می افتد:

سطح استروژن در دوران یائسگی کم می شود که شاهد بروز علائمی از قبیل خشکی واژن و یا درد حین رابطه جنسی خواهیم بود. موارد گفته شده می توانند منجر به کاهش میل جنسی شوند.

 • بارداری و شیردهی

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، بعد از زایمان و یا در دوران شیردهی، منجر به کم شدن میل جنسی خواهد شد. خستگی، تغییرات ظاهری بدن و فشار ناشی از زایمان از جمله عوامل موثر در بروز تغییر در میل جنسی هستند.

عوامل روانی

وضعیت فکری و ذهنی از جمله عواملی است که بر میل جنسی تاثیر می گذارد. از جمله:

 • مشکلات سلامت ذهن مانند اضطراب و افسردگی
 • پایین بودن اعتماد به نفس
 • سابقه سوء استفاده جنسی
 • تجربیات جنسی منفی

مشکلات ارتباطی

برای بسیاری از خانم ها مهم است ارتباط خوبی با شریک جنسی شان داشته باشند تا از رابطه خود لذت ببرند. به همین خاطر اختلافات و یا ارتباط ضعیف می تواند از جمله دلایل موثر در کاهش میل جنسی باشد.

اهمیت دادن به ورزش، دور کردن استرس از خود، داشتن ارتباط خوب و قوی با شریک جنسی و ترک عادات بد از جمله اقداماتی هستند که می توانند به بهبود میل جنسی در خانم ها کمک کنند. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که تغییر در میل جنسی کاملا طبیعی است و می تواند در هر مرحله ای از زندگی اتفاق بیفتد، اما آن چه که اهمیت پیدا می کند این است که به طور موثری کنترل شود.

Source

drmoghtaderi

پاسخ

نوزده + دو =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button