info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

مزایا و معایب عمل ترمیم واژن بعد از زایمان

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان

 چه اطلاعاتی در مورد عمل ترمیم واژن بعد از زایمان دارید؟ چه موقع بعد از زایمان می توان جراحی زیبایی واژن انجام داد؟

در حال حاضر در سرتاسر جهان آمار بسیاری بالایی از انجام انواع عمل های جراحی زیبایی وجود دارد که حتی کشور ما هم از این قائله عقب نیست و می توان گفت کمتر کسی است که حتی یک عمل زیبایی انجام نداده باشد.

با تجربه، تخصص و مهارت بالای جراحان زیبایی در کشورمان شانس موفقیت آمیز بودن این گونه عمل ها روز به روز در حال افزایش است.

عمل جراحی زیبایی واژن برای خانم ها بسیار مورد توجه و موثر است. همانطور که می دانید هر بانویی بنا به ساختار زنانه اش ممکن است حداقل یک بار تجربه بارداری و زایمان را داشته باشد که همین امر می تواند در برخی مواقع؛ ظاهری نازیبا را رقم بزند.

 

شاید خیلی از بانوان، زایمان را عاملی موثر در مختل شدن روابط احساسی خود با همسرشان می دانند و از این رو دچار افسردگی می شوند. علت این امر در اکثر مواقع؛ اختلالات ایجاد شده در ناحیه ی تناسلی زنان و کاهش میل جنسی می باشد.

نگران نباشید عمل ترمیم واژن بعد از زایمان پاسخگوی بسیار مناسبی برای حفظ زیبایی و جذابیت شما بعد از زایمان طبیعی می باشند. در ادامه انواع جراحی های زیبایی و موثر بعد از زایمان را مورد بررسی قرار داده ایم. همراه ما باشید.

هدف از جراحی زیبایی واژن بعد از زایمان

بارداری و زایمان، یکی از مهم ترین برهه های زندگی هر زنی است که با مراقبت و حساسیت بالایی طی می شود. ممکن است در این دوران تغییراتی در ظاهر واژن ایجاد شود.

شاید خیلی از بانوان در همان دوران بارداری با مشاهده ی تغییرات به وجود آمده به فکر عمل زیبایی ناحیه تناسلی بیافتند. در پاسخ به دغدغه ی این افراد باید گفت؛

بنا به حساسیت فوق العاده بالای دوران بارداری و تاثیر روند آن در موفقیت آمیز بودن زایمان و وضع حمل مادر، توصیه می شود از انجام هرگونه عمل جراحی، مصرف دارو و هر اقدام خودسرانه در این دوران، به طور جد خودداری نمود.

همچنین لازم است هر نوع اقدام جراحی یا جوانساز ناحیه تناسلی به بعد از زایمان موکول شود تا علاوه بر ایجاد نتایج مطلوب و ایده آل، مانع از ایجاد عارضه های احتمالی شود.

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان

انواع عمل های زیبایی واژن بعد از زایمان

از  جمله عوارض زایمان طبیعی: افتادگی، گشادی و شل شدن بافت واژن است. گاهی شدت این عوارض به قدری زیاد است که با راهکار های ساده و غیرتهاجمی قابل درمان نیستند و نیاز به عمل جراحی دارند.

 

درمان بزرگی و دفورمیتی لابیا بعد از زایمان

خیلی از افراد بعد از زایمان از دفورمیتی لابیاها و بزرگ و افتاده شدن آن اظهار ناراحتی می کنند. عمل لابیاپلاستی با لیزر یا حتی جراحی (متناسب با شرایط بیمار و وضعیت ناحیه ی تناسلی او)، می تواند این عوارض را درمان و زیبایی و شادابی را به فرد هدیه کند. حال شاید زمان لابیاپلاستی بعد از زایمان ذهنتان را به خود مشغول سازد.

برای آگاهی از پاسخ این مشغله لازم است با بهترین جراح زیبایی زنان در اصفهان مشورت کنید. توصیه اغلب پزشکان این است که؛ تا نرمال شدن وضعیت بدن مادر بعد از زایمان و طبیعی شدن نوسانات هورمونی، لازم است دست نگه دارید.

درمان خشکی واژن بعد از زایمان

شکایت از خشکی و سوزش ناحیه تناسلی بعد از زایمان، دغدغه ی دیگر مادرانی است که به تازگی وضع حمل طبیعی داشته اند. برای جبران رطوبت ناحیه تناسلی و درمان خشکی آن راه های متفاوتی وجود دارد.

برای انتخاب بهترین روش لازم است ابتدا معاینات حضوری لازم انجام شوند تا متخصص زنان و زایمان بتواند بهترین روش برای از بین بردن عوارض موجود را تعیین نماید.

 

واژینو پلاستی

گشادی واژن یکی دیگر از عوارض زایمان طبیعی است که این عارضه دامن گیر بسیاری زنان می شود (مخصوصا زنانی که سابقه ی چند زایمان طبیعی داشته باشند).

عمل تنگ کردن واژن؛ می توانند بافت آسیب دیده ی تناسلی در طی زایمان را ترمیم و عضلات ناحیه تناسلی را تقویت کند.

پرینورافی

در زایمان طبیعی ممکن است به بافت پرینه که در قسمت بین واژن و مقعد قرار دارد، آسیبی وارد شود. (این وضعیت در بانوانی که جنین بزرگ جثه دارند، بیشتر دیده می شود.)

بسیاری از خانم ها برای رفع پاره گی پرینه از عمل پرینورافی کمک می گیرند که موجب ترمیم و بازسازی این ناحیه می شود.

 

چه زمانی بعد از زایمان مجاز به جراحی زیبایی واژن هستیم؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم؛ زمان اقدام به جراحی زیبایی ناحیه تناسلی طبق نظر و صلاحدید جراح و متخصص زنان تعیین می شود. با این حال در اکثر مواقع مدت زمان تعیین شده برای عمل زیبایی بعد از زایمان حدود 6 ماه در نظر گرفته می شود.

با این حال وضعیت جسمانی و روحی مادر، می تواند این مدت زمان را کوتاه تر یا حتی بلند تر کند. به طور مثال اگر مادری بعد از زایمان دچار خونریزی های ادامه دار باشد، کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی واژن نیست!!!

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی

دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی بر حسب نوع جراحی انجام شده، وضعیت و شرح حال مادر، روش کار جراح زیبایی زنان، تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل و موفق ، در هر فرد متفاوت است.

با این حال رعایت گوشزد های پزشک متخصص و مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن می تواند این مدت زمان را کاهش دهد و روند بهبود بیمار بعد از عمل جراحی را تسریع نماید.

دقت داشته باشید: زمان و روند بهبودی هر فرد با دیگری متفاوت است. اما طبیعی است التهابات و تورم بعد از عمل تا چند روز پایدار می باشد و به مرور زمان ازشدت آن کاسته می شود.

در این دوران حساس نباید فعالیت های سنگین یا نیمه سنگینی انجام دهید تا بهبودی کامل حاصل شود و مشکلی پیش نیاید. هم چنین شیوه صحیح زیستن را با رعایت رژیم غذایی مناسب، در پیش بگیرید تا به کاهش دوران نقاهت و بهبودی سریع تر خود کمک کنید.

نکاتی در مورد عمل ترمیم بعد از زایمان

موارد زیر را مورد توجه قرار دهید تا با دانش و آگاهی بالا اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی  کنید و بعد از عمل خطری جدی شما را تهدید نکند. شما گزینه ی مناسبی برای انجام عمل زیبایی واژن بعد از زایمان هستید اگر موارد زیر در مورد تان صدق می کند:

  • اگر آخرین زایمان تان را تجربه کرده باشید.
  • اگر ناحیه تناسلی شما در طول دوران بارداری و یا زمان زایمان؛ دستخوش تغییرات و دفورمیتی های نامناسبی شده باشد.
  • زمانی که دیگر روش های ساده و غیر تهاجمی برای رفع عوارض و عیوب موجود کارساز نباشند.

جمع بندی مبحث جراحی ترمیم بعد از زایمان

با خواندن این مطلب می توانید انواع جراحی هایی که به زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی بعد از زایمان کمک می کنند، را بشناسید. به خاطر داشته باشید برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل و رضایت بخش لازم است ابتدا پزشک متخصص و اصلح را انتخاب کرده و مشورت های لازم را از وی کسب نمایید.

با توجه به اینکه بافت ناحیه تناسلی بعد از زایمان از آسیب پذیری بالایی برخوردار است، هرگونه تغییر خودسرانه در آن ممکن است عواقب نامطلوب و حتی غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

drmoghtaderi

پاسخ

یازده − 10 =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button