info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

مزایا و معایب عمل ترمیم واژن بعد از زایمان

عمل ترمیم واژن بعد از زایمان چگونه است؟ چه اطلاعاتی در مورد عمل ترمیم واژن بعد از زایمان دارید؟ چه موقع بعد از زایمان می توان جراحی زیبایی واژن انجام داد؟

عمل جراحی زیبایی واژن برای خانم‌ها بسیار مورد توجه است. همانطور که می دانید هر بانویی بنا به ساختار زنانه اش ممکن است حداقل یک بار تجربه بارداری و زایمان را داشته باشد که همین امر می تواند در برخی مواقع؛ ظاهری نازیبا را رقم بزند. بنابراین همانطور که آمار جهانی نشان می دهد انواع عمل های جراحی زیبایی وجود دارد که طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری از این عمل ها اگر توسط متخصص دلسوز و باتجربه انجام بگیرد، موفقیت آمیز خواهد بود و می تواند بسیاری از مشکلات بانوان ررا حل کند. ببه خصوص بعد از زایمان ممکن است این مشکلات بیشتر ببه چشم بیاید و از نظر زیبایی چالش بزرگتری را ایجاد کند. بنابراین ترمیم واژن پس از زایمان بسیار مهم است. این موضوع بحث اصلی این مقاله است.

با تجربه، تخصص و مهارت بالای جراحان زیبایی در کشورمان شانس موفقیت آمیز بودن این گونه عمل ها روز به روز در حال افزایش است.

جوانسازی واژن بعد از زایمان

شاید خیلی از بانوان، زایمان را عاملی موثر در مختل شدن روابط احساسی خود با همسرشان می‌دانند و از این رو دچار افسردگی می‌شوند. علت این امر در اکثر مواقع؛ اختلالات ایجاد شده در ناحیه‌ی تناسلی زنان و کاهش میل جنسی می‌باشد.

نگران نباشید عمل ترمیم واژن بعد از زایمان پاسخگوی بسیار مناسبی برای حفظ زیبایی و جذابیت شما بعد از زایمان طبیعی می باشند. در ادامه انواع جراحی های زیبایی و موثر بعد از زایمان را مورد بررسی قرار داده ایم. همراه ما باشید.

هدف از جراحی زیبایی واژن بعد از زایمان

بارداری و زایمان، یکی از مهم ترین برهه های زندگی هر زنی است که با مراقبت و حساسیت بالایی طی می شود. ممکن است در این دوران تغییراتی در ظاهر واژن ایجاد شود.

شاید خیلی از بانوان در همان دوران بارداری با مشاهدهی تغییرات به وجود آمده به فکر عمل زیبایی ناحیه تناسلی بیافتند. در پاسخ به دغدغه ی این افراد باید گفت؛

بنا به حساسیت فوق العاده بالای دوران بارداری و تاثیر روند آن در موفقیت آمیز بودن زایمان و وضع حمل مادر، توصیه می شود از انجام هرگونه عمل جراحی، مصرف دارو و هر اقدام خودسرانه در این دوران، به طور جد خودداری نمود.

همچنین لازم است هر نوع اقدام جراحی یا جوانساز ناحیه تناسلی به بعد از زایمان موکول شود تا علاوه بر ایجاد نتایج مطلوب و ایده آل، مانع از ایجاد عارضه های احتمالی شود.

عمل-ترمیم-واژن-بعد-از-زایمان

انواع عمل های زیبایی واژن بعد از زایمان

از جمله عوارض زایمان طبیعی: افتادگی، گشادی و شل شدن بافت واژن است. گاهی شدت این عوارض به قدری زیاد است که با راهکارهای ساده و غیرتهاجمی قابل درمان نیستند و نیاز به عمل جراحی دارند. بنابراین ابتدا باید توسط متخصص زنان و زایمان معاینه و بررسی کامل صورت بگیرد. سپس با توجه به شرح حال شما ، مشکلاتتان و عارضه هایی که در طول زمان ودر اثر زایمان برایتان ایجاد شده است جراحی انجام می گیرد.

درمان بزرگی و دفورمیتی لابیا بعد از زایمان

خیلی از افراد بعد از زایمان از دفورمیتی لابیاها و بزرگ و افتاده شدن آن اظهار ناراحتی می کنند. عمل لابیاپلاستی با لیزر یا حتی جراحی (متناسب با شرایط بیمار و وضعیت ناحیه ی تناسلی او)، می تواند این عوارض را درمان و زیبایی و شادابی را به فرد هدیه کند. حال شاید زمان مناسب انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان ذهنتان را به خود مشغول سازد. برای آگاهی از پاسخ این مشغله لازم است با بهترین جراح زیبایی زنان در اصفهان مشورت کنید. توصیه اغلب پزشکان این است؛ تا نرمال شدن وضعیت بدن مادر بعد از زایمان و طبیعی شدن نوسانات هورمونی، لازم است دست نگه دارید.

درمان خشکی واژن بعد از زایمان

شکایت از خشکی و سوزش ناحیه تناسلی بعد از زایمان، دغدغه ی دیگر مادرانی است که به تازگی وضع حمل طبیعی داشته اند. برای جبران رطوبت ناحیه تناسلی و درمان خشکی آن راه های متفاوتی وجود دارد. نوسانات هورمونی که در طول بارداری و زایمان وجود دارد تاثیر مستقیمی بر کاهش رطوبت و خشکی واژن دارد.

برای انتخاب بهترین روش درمان خشکی واژن لازم است ابتدا معاینات حضوری لازم انجام شوند تا متخصص زنان و زایمان بتواند بهترین روش برای از بین بردن عوارض موجود را تعیین نماید.

واژینوپلاستی

گشادی واژن یکی دیگر از عوارض زایمان طبیعی است که این عارضه دامن گیر بسیاری زنان می شود (مخصوصا زنانی که سابقه ی چند زایمان طبیعی داشته باشند).

عمل تنگ کردن واژن؛ می توانند بافت آسیب دیده‌ی تناسلی در طی زایمان را ترمیم و عضلات ناحیه تناسلی را تقویت کند.

پرینورافی

در زایمان طبیعی ممکن است به بافت پرینه که در قسمت بین واژن و مقعد قرار دارد، آسیبی وارد شود. (این وضعیت در بانوانی که جنین بزرگ جثه دارند، بیشتر دیده می شود.)

بسیاری از خانم ها برای رفع پاره گی پرینه از عمل پرینورافی کمک می گیرند که موجب ترمیم و بازسازی این ناحیه می شود.

چه زمانی بعد از زایمان مجاز به جراحی زیبایی واژن هستیم؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم؛ زمان اقدام به جراحی زیبایی ناحیه تناسلی طبق نظر و صلاحدید جراح و متخصص زنان تعیین می‌شود. با این حال در اکثر مواقع مدت زمان تعیین شده برای عمل زیبایی بعد از زایمان حدود 6 ماه در نظر گرفته می شود.

وضعیت جسمانی و روحی مادر، می تواند این مدت زمان را کوتاه تر یا حتی بلند تر کند. به طور مثال اگر مادری بعد از زایمان دچار خونریزی های ادامه دار باشد، کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی واژن نیست!!!

دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی چقدر است؟

دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی بر حسب نوع جراحی انجام شده، وضعیت و شرح حال مادر، روش کار جراح زیبایی زنان، تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل و موفق ، در هر فرد متفاوت است.

با این حال رعایت گوشزد های پزشک متخصص و مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن می تواند این مدت زمان را کاهش دهد و روند بهبود بیمار بعد از عمل جراحی را تسریع نماید.

دقت داشته باشید: زمان و روند بهبودی هر فرد با دیگری متفاوت است. اما طبیعی است التهابات و تورم بعد از عمل تا چند روز پایدار می باشد و به مرور زمان ازشدت آن کاسته می شود.

در این دوران حساس نباید فعالیت های سنگین یا نیمه سنگینی انجام دهید تا بهبودی کامل حاصل شود و مشکلی پیش نیاید. هم چنین شیوه صحیح زیستن را با رعایت رژیم غذایی مناسب، در پیش بگیرید تا به کاهش دوران نقاهت و بهبودی سریع تر خود کمک کنید.

آیا می توان حین زایمان جراحی زیبایی هم انجام داد؟؟

بانوان بسیاری هستند که از پزشک خود می‌خواهند که در زمان زایمان اقدامات و جراحی‌های زیبایی هم به طور همزمان برای آنها انجام شود. همه ما کم و بیش می دانیم که زایمان طبیعی یا سزارین با تغییرات هورمونی که در بدن خانم ها ایجاد می کند، چه تاثیرات زیادی بر روی بدن آنها می گذارد از بزرگ شدن شکم گرفته تا شل شدن و آویزان شدن پوست شکم و همینطور جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی.

اما باید بدانید که به دلیل همین تغییرات بسیار زیاد در این دوره نباید به هیچ عنوان جراحی های زیبایی را انجام داد.چرا که :

  • اولا بسیاری از این تغییرات مدتی پس از زایمان به حالت قبل خود بازگشته و خودب خود ترمیم می شود.
  • دوما به دلیل ورم بسیار زیاد نتیجه حاصل از جراحی زیبایی شاید به خوبی و باب میل شما نباشد.

بنابراین باید صبر کنید و در حین زایمان جراحی زیبایی انجام ندهید، اجازه دهید زمانی که هورمون های بدن شما به وضعیت تثبیت شده برسد سپس اقدام بهه جراحی‌های زیبایی نمایید.

درچه صورتی به جراحی واژن بعد از زایمان نیاز دارید؟

موارد زیر را مورد توجه قرار دهید تا با دانش و آگاهی بالا اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی  کنید و بعد از عمل خطری جدی شما را تهدید نکند. شما گزینه ی مناسبی برای انجام عمل زیبایی واژن بعد از زایمان هستید اگر موارد زیر در مورد تان صدق می کند:

  • اگر آخرین زایمان تان را تجربه کرده باشید.
  • اگر ناحیه تناسلی شما در طول دوران بارداری و یا زمان زایمان؛ دستخوش تغییرات و دفورمیتی های نامناسبی شده باشد.
  • زمانی که دیگر روش های ساده و غیر تهاجمی برای رفع عوارض و عیوب موجود کارساز نباشند.

پاسخ به سوالات متداول

جمع بندی مبحث جراحی ترمیم بعد از زایمان

با خواندن این مطلب می توانید انواع جراحی هایی که به زیبایی و جوانسازی ناحیه تناسلی بعد از زایمان کمک می کنند، را بشناسید. به خاطر داشته باشید برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل و رضایت بخش لازم است ابتدا پزشک متخصص و اصلح را انتخاب کرده و مشورت های لازم را از وی کسب نمایید.

با توجه به اینکه بافت ناحیه تناسلی بعد از زایمان از آسیب پذیری بالایی برخوردار است، هرگونه تغییر خودسرانه در آن ممکن است عواقب نامطلوب و حتی غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

دکتر ندا مقتدری

جراح و متخصص زنان ،زایمان و نازایی

رتبه برتر بورد تخصصی زنان ،زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

عضو انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران

دارای گواهینامه لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

دارای گواهینامه جراحی زیبایی زنان از

ISGAPS


پاسخ

سه × 5 =

Call Now Button