info@drmoghtaderi.com   36288896 (031)

جراحی زیبایی واژن در اصفهان

امروزه بسیاری از تکنیک های جراحی زیبایی واژن توسط متخصصین زنان انجام می شود. این قبیل جراحی ها با هدف زیبایی و ایجاد اصطلاحات و جوانسازی ناحیه تناسلی انجام می شوند. متخصص زنان بهتر از هر فرد دیگر با آناتومی، ساختار و عملکرد دستگاه تناسلی خانم ها آشنایی دارد و با شناخت کامل از مشکلات و بیماری های این ناحیه، بهترین گزینه را برای بیمار در نظر خواهد گرفت.

جراحی زیبایی واژن در اصفهان

جراحی زیبایی واژن پروسه ای حیاتی برای خانم هایی است که به دنبال زایمان های متعدد و یا افزایش سن و یا حتی به دلیل وراثت و ژنتیک دچار مشکلات زیبایی در ناحیه تناسلی شده اند. جراح زیبایی واژن باید بسیار توانا باشد به آناتومی اندام تناسلی زنانه کاملا آگاه باشد تا بتواند به خوبی از پس این جراحی برآید. اگر این جراحی به خوبی و توس جراح متبحر زنان انجام بگیرد نه تنها هیچ مشکلی برای زنان به وجود نمی آورد بلکه بسیار موثر بوده و نتیجه خوبی را در بردارد. بسیاری از زنان از تاثیر میل جنسی پس از لابیاپلاستی می ترسند. اما اگر به جراح خود اعتماد کنند بهترین نتیجه را خواهند گرفت.

آناتومی ناحیه تناسلی بانوان

بافت واژن به دلیل داشتن خاصیت کشسانی ممکن است در اثر افزایش سن و یا زایمان طبیعی دچار افتادگی و شل شدگی گردد. جراحی جوان سازی واژن شامل چندین عمل جراحی است که موجب بهبود شکل ، اندازه و عملکرد ناحیه واژن می گردد.این عمل های زیبایی به بازسازی ساختارهای بافت نرم و بیرونی واژن که در روند پیری یا زایمان یا اختلالات دیگر دچار تغییر شکل و یا افتادگی شده اند تا حد زیادی کمک می کند.

 • همچنین بعضی از افراد به طور طبیعی دارای واژن هایی با شکل نا متعارف هستند که موجب کاهش اعتماد به نفس و خجالت کشیدن آنها در رابطه جنسی می گردد.
 • جراحی زیبایی واژن به این افراد کمک می کند تا اعتماد از دست رفته خود را به دست آورند و به لحاظ روانی در رابطه جنسی خود لذت بیشتری را تجربه کنند.
 • جراحی زیبایی واژن انواع مختلفی دارد که با توجه به شکل و ظاهر واژن و همچنین شرایط بیمار مانند سن می توان از آن ها استفاده کرد.
عکس جراحی های زیبایی زنان
عکس جراحی های زیبایی زنان

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی، از جمله روش های جراحی پلاستیک است که به تغییر فرم لابیا مینور (لابیای داخلی) و لابیا ماژور (لابیا خارجی) و هم چنین چین های پوست اطراف این نواحی می پردازد. اندازه، رنگ و فرم لابیاها معمولا به مرور زمان و به دلیل زایمان و یا رابطه جنسی، دستخوش تغییراتی می شود.
در برخی موارد، لابیا مینور اندازه بزرگی دارد و نامتقارن می باشد و همین موضوع باعث می شود فرد هنگام پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و یا انجام فعالیت هایی مانند رابطه جنسی و یا ورزش، احساس خوشایندی نداشته باشد.
معمولا افرادی که خواهان انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر هستند، یا به طور مادرزادی و یا اکتسابی از مشکلات موجود در این ناحیه رنج می برند، و یا افرادی هستند که از ظاهر ناحیه تناسلی خود رضایت ندارند.
عوارض احتمالی مانند خونریزی، عفونت و یا مشکلات زیبایی به ندرت در این جراحی مشاهده می شود، با این حال توصیه می شود حتما پیش از تصمیم به جراحی با پزشک مشورت داشته باشید.

جراحی زیبایی واژن
جراحی زیبایی واژن

موارد منع انجام لابیاپلاستی

انجام لابیاپلاستی در صورت ابتلا به بیماری ها و عفونت های فعال ناحیه تناسلی ممنوع می باشد و نکته ای که اهمیت دارد این است که بیماران باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

لابیاپلاستی مینور

هدف از انجام این جراحی، تغییر اندازه و فرم لابیا مینور (لب های داخلی و کوچک تر واژن) و هم چنین برداشت پوست تیره اطراف لابیا می باشد. بسیاری از خانم هایی که خواهان انجام این جراحی هستند، بر این باورند که اندازه نامناسب لابیا می تواند منجر به بروز علائم شود و دیگر مساله این که بسیاری از خانم ها از لحاظ روانی، از ظاهر لابیاهای خود رضایت ندارند.

 

جراحی لابیا ماژور (لیفت لابیا ماژور)

هدف از انجام این جراحی، کاهش اندازه لابیا ماژور (لب خارجی و بزرگ تر واژن)، برداشت چربی اضافی، تنگ کردن و لیفت پوست ناحیه می باشد. بزرگ بودن اندازه لابیا ماژور می تواند ناشی از عواملی مانند ژنتیک، چاقی و اضافه وزن، افزایش سن و یا زایمان باشد.

حجیم کردن لابیا ماژور

هدف از انجام این جراحی، بازگشت اندازه و فرم لابیا ماژور به حالت اولیه می باشد. جهت حجیم کردن لابیا از هیالورونیک اسید به منظور رسیدن به نتایج مطلوب و واقعی تر استفاده می شود. نکته ای که وجود دارد این است که این روش موقتی بوده و در حدود دوازده ماه ماندگاری دارد.

تنگ کردن واژن (واژینوپلاستی)

خانم هایی که خواهان انجام واژینوپلاستی هستند، دلایل متعددی برای انجام این جراحی زیبایی واژن دارند. برخی این جراحی را به دلیل افزایش میل جنسی خود و شریک جنسی شان انجام می دهند. برخی از خانم هایی که از افتادگی رحم و واژن و یا بی اختیاری ادرار رنج می برند، با انجام این جراحی به درمان مشکل شان کمک خواهد شد.
در بسیاری از موارد، واژینوپلاستی همزمان با پرینورافی انجام می شود.
زایمان، از جمله مواردی است که باعث کشیده شدن واژن، کاهش الاستیسیته و بروز علائم ناشی از افزایش سن می شود. در چنین شرایطی، به دلیل کاهش اصطکاک، از میزان لذت جنسی نیز کاسته خواهد شد.
تمرینات عضلات کف لگنی، از جمله اقداماتی است که به بهبود قوای عضلانی و استحکام این عضلات کمک می کند. با این حال، این تمرین مزایای محدودی دارد، به خصوص برای خانم هایی که چندین زایمان داشته اند.

تمامی خانم هایی که دچار شلی واژن شده اند و از کاهش میل جنسی شکایت می کنند، می توانند تحت جراحی واژینوپلاستی قرار بگیرند. امکان انجام همزمان این جراحی با لابیاپلاستی، هایمنوپلاستی (ترمیم پرده بکارت) و تزریق نقطه جی وجود دارد.
واژینوپلاستی تحت بیهوشی انجام می شود و در حدود یک ساعت به طول می انجامد. در این شیوه جراحی، بخشی از لایه واژن برداشته و عضلات و ماهیچه ها تنگ می شوند. هر قسمت از بافت که بعد زایمان دچار کشیدگی و یا پارگی شده باشد، اصلاح خواهد شد.
در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و هیچ گونه جای اسکاری باقی نخواهد ماند. نتایج این جراحی، بلافاصله قابل مشاهده می باشد. بیمار یک هفته بعد از جراحی، قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود می باشد. برقراری رابطه جنسی به مدت شش هفته ممنوع می باشد.

پرینورافی

زایمان های متعدد، اپیزیوتومی (ایجاد برش در واژن) و یا اثرات افزایش سن، باعث ایجاد تغییر شکل در ناحیه پری نئوم و بروز مشکلات در این ناحیه و شل شدن تدریجی پری نئوم خواهد شد. پرینورافی، نوعی جراحی بازسازی محسوب می شود که به تنگ کردن ناحیه، برداشت و حذف پوست اضافی و چین خورده و بهبود میل جنسی کمک می کند.

جراحی زیبایی واژن در اصفهان

جراحی کلیتوریس (هودکتومی)

پوست اضافی اطراف کلیتوریس باعث می شود این ناحیه بزرگ و نامتعارف به نظر برسد. عوامل ژنتیکی و تماس با استروژن و پروژسترون در این تغییرات دخیل هستند. بسیاری از خانم ها هنگام نگاه کردن در آینه از این ناحیه ناراضی هستند و یا زمان پوشیدن لباس های تنگ، اصطکاک در این ناحیه می تواند آزار دهنده باشد.
جراحی کلیتوریس شامل برداشتن پوست اضافی اطراف کلیتوریس می باشد. لابیاپلاستی به تنهایی بر روی ظاهر لابیا کار می کند و انجام همزمان این دو جراحی زیبایی واژن، نتایج درخشان تری را به همراه خواهد داشت.

 • ترمیم کلیتورال 

ممکن است در بعضی از فرم ها و اشکال واژن یک لایه یا بافت روی کلیتوریس را گرفته باشد که می توان آن را توسط جراحی برداشت.

 • تقویت نقطه G

برخی از کارشناسان مسائل جنسی معتقدند که دیواره جلویی واژن در تحریک نقطه G بسیار موثر است. در واقع یک محل مناسب برای تحریک  نقطه جی و ارگاسم زن محسوب می شود.

بنابراین می توان با تقویت این ناحیه، نقطه جی را بیشتر تحریک کرد. در این عمل جراحی با تزریق کلاژن به دیواره جلویی واژن؛ لذت در حین رابطه جنسی افزایش می یابد.

 

دکتر ندا مقتدری

جراح و متخصص زنان ،زایمان و نازایی

رتبه برتر بورد تخصصی زنان ،زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

عضو انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران

دارای گواهینامه لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

دارای گواهینامه جراحی زیبایی زنان از

ISGAPS


2 thoughts on “جراحی زیبایی واژن در اصفهان

 1. فریبا - نوامبر 4, 2021 در 3:45 ب.ظ

  سلام خوبید من احتیا ج به کمک دارم

  پاسخ
  • drmoghtaderi - نوامبر 13, 2021 در 9:37 ق.ظ

   سلام از طریق مشاوره آنلاین خانم دکتر مستقیما با اشون مشکلتون رو میتونید درمیون بذارید

   پاسخ

پاسخ

نه + 18 =

Call Now Button